Hopp til hovedinnhold
  • Foredrag
  • For medlemmer
  • Fysisk

Introduksjon til en regenerativ fremtid

Arrangeres av Framtiden i Våre Hender Oslo

Stadig flere jobber for en annen samfunnsorden hvor livskvalitet for alle står i sentrum. Men hva er egentlig forskjellen på en bærekraftig og en regenerativ fremtid?
Arrangementet er for medlemmer.
De siste årene har det vært krevende å jobbe med bærekraft. Økonomiske, økologiske og sosiale systemer er på bristepunktet, konservative krefter er i oppsving og mange kjenner på frykt. Men i kjølevannet vokser også en annen bevegelse frem. Stadig flere jobber for en annen samfunnsorden hvor livskvalitet for alle står i sentrum. Men hva er egentlig forskjellen på en bærekraftig og en regenerativ fremtid? Hvorfor er dette skillet det som kan tenne gnisten i miljøbevegelsen igjen, og hvordan ser bevegelsen ut i Norge?

Kanskje begrepet "regenerativ" er helt nytt for deg, eller du har hørt om det, men vet ikke helt hva det si? Eller du ønsker å lære mer? Da er du velkommen til medlemsmøte onsdag 29. april kl. 18.00 på Grünerløkka Flerbrukshus (rom Salongen) hvor vi skal utforske det regenerative perspektivet og hvordan det skiller seg fra bærekraft sammen med Idun Aune.

Idun Aune er initiativtaker til Regenerativ fremtid, med mål om å samle, styrke og bygge den regenerative bevegelsen i Norge, der snart 100 mennesker har signert løftet om en regenerativ praksis. Ellers jobber hun som rådgiver og guide for organisasjoner som ønsker å dyrke en regenerativ kultur og praksis, i sitt selskap Respira. Hun mener alle har en plass i å skape et regenerativt samfunn. Sjekk gjerne ut instagramkontoen hennes @respiraidun og hjemmesiden https://www.respira.no/

Vi kjøper inn litt drikke og snacks til selve møtet, og etter møtet finner vi et utested hvor de som vil kan bli igjen for litt sosialt påfyll fra andre medlemmer.

Vi gleder oss til å se dere til årets første medlemsmøte!
Hilsen oss i styret