Jubel for 10 milliarder til miljøteknologi
Stortingsmeldingen om revideringen av de etiske retningslinjene slippes først om noen uker, men at dette allerede er blitt bestemt, er fantastiske nyheter, sier Arild Hermstad, leder i Framtiden i våre hender.
Framtiden i våre hender fremmet forslag om et slikt fond i sitt høringsinnspill i september 2008, og selv om regjeringen ikke klarer å nå vårt krav om 1 prosent det første året, er vi svært fornøyde, sier Hermstad. Halvorsen kalte jo også beløpet på 10 milliarder NOK som Regjeringen vil sette av, for en forsiktig start.
Det tidligere så ofte utskjelte oljefondet kan nå virkelig bli et av verdens ledende etiske fond, ikke minst med å bidra kraftfullt til at finanssektoren kanaliserer massive summer til klimakutt og ny fornybar energi fra sol og vind. -Dette er en jubeldag for klimaet, avslutter Hermstad.
kontakt : Arild Hermstad, 980 36 762
Les hele høringsuttalelsen fra Framtiden i våre hender her.
blog comments powered by Disqus
Avansert søk
English
