Gjør noe - Nytt fra lokallagene Frivillig arbeid i ferien
Miljøopplæring av barn og unge i Brasil? Lærer eller journalist i Kina? Jobbe med barnehjemsbarn i Mongolia? Dyrke økologisk mat i Finland? Bli med på internasjonal dugnad i sommer!

Frivillig arbeid er en fantastisk måte å bli kjent med nye mennesker, språk og land på. Gjennom Internasjonal Dugnad eller Atlantisstiftelsen kan du gjøre noe godt for verden samtidig som du har ditt livs opplevelse. 

thailand2.jpg

Internasjonal dugnad
Internasjonal dugnad (ID) er en ideell organisasjon som har som mål å jobbe for internasjonal solidaritet og fred. (ID) er den norske avdelingen av Service Civil International (SCI), en verdensomspennende fredsorganisasjon. Hvert år arrangeres det over 500 SCI leirer over hele verden. Her møtes frivillig fra ulike land for å gjøre en praktisk innsats. De fleste leirene varer fra 2-3 uker og det er som regel 10-20 deltakere på hver leir. For å reise på leir i utlandet må du være fylt 18 år. 

Dette er en unik mulighet som byr på ekte opplevelser, møte med nye mennesker og kulturer, utfordringer og anledning til å gjøre en nyttig, frivilig innsats. Tema for leirene bør by på noe for en hver smak: F. eks. restaureringsarbeid, miljøvern, økologisk landbruk, arbeid med funksjonshemmede og kulturfestivaler.

Atlantis Utveksling tilbyr kulturutveksling i Norge og til hele verden. Atlantis har muligheter for både unge og voksne som ønsker internasjonal erfaring gjennom frivillig arbeid. 

Gjør noe meningsfylt i ferien, det vil du ikke angre!

 

Hjelp oss med dine forslag og ideer
Vi setter pris på innspill fra nettbrukerne våre. Har du en idé eller et forslag som kan forbedre nettsidene våre eller til saker som Framtiden i våre hender burde arbeide med, så del dem gjerne med oss. Fyll ut skjemaet under.