Erling Lorentzen unnlot for annen gang å møte opp til parlamentskommisjonen som gransker Aracruz Celulose for uregelmessigheter og lovbrudd de siste 30 årene.
Etter å ikke ha møtt opp 13. august, kom Erling Lorentzen heller ikke til møtet satt til 17. september. Mens Aracuz’ styreformann i august lot advokatene snakke for seg, sendte nå Lorentzen inn en legeattest, forteller den brasilianske sosiologen Marcelo Calazans til NorWatch. Ifølge legeattesten må Lorentzen unngå stressende situasjoner. Etterforskningskommisjonen som ble nedsatt av parlamentet i delstaten Espirito Santo i slutten av mars, gir seg ikke og har innkalt Lorentzen på nytt den 15. oktober.

Regulering av næringslivet

Framtiden i våre hender arbeider for:

  • At bedrifter som arbeider internasjonalt ikke omgår lover og reguleringer.
  • Minstekrav for norske bedrifter, slik at de overalt i verden følger norske miljø- og etikkstandarder, både i egne bedrifter og hos underleverandører.
  • At alle bedrifter praktiserer en tredelt bunnlinje med krav til rapportering av resultater både på miljø, sosiale forhold og økonomi, og at eierne er pådrivere for en omlegging.
  • At dagens fokus på minstelønn for arbeidere i fattige land erstattes med et krav om levelønn for alle arbeidsfolk i hele verden.
annonser:

Få siste nytt på e-post

Hold deg oppdatert om hva Framtiden i våre hender arbeider med. Meld deg på vårt nyhetsbrev.



Hjelp oss med dine forslag og ideer
Vi setter pris på innspill fra nettbrukerne våre. Har du en idé eller et forslag som kan forbedre nettsidene våre eller til saker som Framtiden i våre hender burde arbeide med, så del dem gjerne med oss. Fyll ut skjemaet under.